Korhatárkarikák: áldás vagy átok?

A korhatár-besorolás segít tájékoztatni a tévézőket, hogy melyik műsor kinek való és kinek nem ajánlatos. Egyrészt igen hasznos tud lenni, másrészt viszont idegesítő lehet. A magyarországi műsorszóróknak kell a magyar karikákat alkalmazniuk, de sok tévéadó más országból sugároz. Ebben az elemzésben is a gyerektévéket vettük górcső alá. Hozzá kell tenni, hogy bár a szülőknek ad egyfajta tájékoztatást a rendszer, az egyedül tévéző gyerekek aligha tartják be a korlátozásokat.

Animax
Boomerang
Régen, amikor még A+ volt, használta a korhatár-besorolást, mára azonban a 18-as műsorokat is gond nélkül leadja mindenféle figyelmeztetés nélkül.

Boomerang
A Boomerang 2012. szeptember 1. óta az orosz korhatárrendszert használja, mivel Oroszországban ez valószínűleg akkor is kötelező, ha más országból sugároz az adott csatorna.

Cartoon Network
Soha nem használt karikákat, a brit médiahatósághoz tartozik. Az Egyesült Királyságban a műsorok elején kell néhány másodpercig láthatóvá tenni a korhatárt, de ott nyilván nem érdeklik őket a magyar adók.

Disney Csatorna
Fájl:GY icon TV (Hungary).svg
A gyermekbarát programokat jelölő
karika. Ezt csak a TV2 használja.
Nem használ, mivel cseh médiahatóság alatt van, ahol csak a műsorok elején kell bemondani a korhatárt, viszont a csatornán valószínűleg az összes műsort korhatár nélkülinek találták.

JimJam
Nem használ.

KidsCo
Szintén nem használ.

M2
Használja a 6-os és a 12-es karikákat. Az ilyen műsorokat délután adja.

Fájl:6 icon TV (Hungary).svgMinimax
Csak a 6-ost használja. Régebben a 12-est is használta, de ezt csak a műsor elején mondták be.

Megamax
Nem használ, valószínűleg cseh médiahatóság alatt üzemel.

Nickelodeon
Ugyanaz, mint a Disney Csatornánál.

Mi a véleményetek a korhatárkarikákról? Hasznosnak találjátok őket?