„A fiatalok manapság nem néznek tévét.” Ez az egyik legdivatosabb mondat, melyet mostanában sokan hangoztatnak. Ez az állítás részben igaz, hiszen az internetes lehetőségeknek hála ma már a kötött időben, egy más által meghatározott műsorstruktúra alapján történő tartalomfogyasztás némileg elavultnak tűnik. Emellett számos kutatás is kimutatta, hogy a tévénézéssel töltött idő a kamaszok, de tulajdonképpen szinte mindegyik célcsoport körében csökkent. Ennek ellenére Magyarországon pont a Comedy Central az élő példa arra, hogy a fiatalok igenis néznek tévét. Olyannyira, hogy méltán vált az egyik legfiatalosabb csatornává, alkalmanként olyan versenytársait is megelőzve a 18–49 évesek körében, mint például a VIASAT3, SuperTV2, RTL II, Story4, vagy épp az M2. Ha pedig azt is hozzátesszük, hogy ez a siker nagymértékben az animációs sorozatainak köszönhető, akkor máris érthető, hogy miért érdemes ezen az oldalon is foglalkozni a témával.
A Nielsen Közönségmérés adatai alapján 2015-ben eddig a Comedy Central legnézettebb műsorai között a Family Guy, a Brickleberry, a South Park, az Archer és a Bob burgerfalodája található. Ezek átlagosan 55-100 ezer olyan nézőt ültetnek le a képernyő elé, akik a kereskedelmileg fontos 18–49 évesek közé tartoznak. Noha ez nem feltétlenül tűnik soknak, de ha hozzátesszük, hogy ezáltal a csatorna olyan műsorait is megelőzik házon belül, mint a Hogy ne éld az életed, Louie, Christine kalandjai, Jim szerint a világ, Modern család, vagy épp az Agymenők, akkor máris jobban hangzik ez az eredmény. Ha nagyon sarkosan akarunk fogalmazni, azt is mondhatnánk, hogy a Comedy Central lényegében az animációiból él.
A csatorna 2008. október 1-jén indult el Magyarországon. A humoros tematikájú adó talán kicsit későn kezdte meg a működését idehaza (a gazdasági válság is akkortájt tört ki), de gyorsan elért sikerei mellett a legfőbb erénye az volt, hogy egy addig jóformán ismeretlen, teljesen újnak számító irányvonalat honosított meg a hazai televíziózásban, melyre volt igény is, épp ezért fokozatosan egyre előrébb végzett a csatornák közötti versenyben. A hazai gyártású műsorai mellett számos import sorozat magyar premierjét is nekik köszönhettük (A nevem Earl, Így jártam anyátokkal, Az ítélet: család). Természetesen máshol már látható sorozatokkal is próbálkoztak. Ezek közé tartozott A Simpson család is, mely a tragikus véget ért TV3 után a VIASAT3-on volt látható, illetve a South Park is, mely az HBO-t és a Cool-t is megjárta. Kezdetben a VH1 Europe helyén volt látható, osztott műsoridővel (14:00 és 02:00 között), sőt több szolgáltató kínálatából kimaradtak, de 2009 tavaszától már 24 órássá vált a csatorna. Egyre több szolgáltatónál váltak elérhetővé (bár a DIGI-vel sokáig nem tudtak megállapodni, így a kikerülés után csak 2013 októberében kerültek vissza). Az animációk ma tapasztalt elsősége persze nem mindig volt teljesen igaz, hiszen például 2013-ban a TOP5 sorozatuk közé csak a Family Guy jutott be.
2008-ban mivel csak három hónap állt a csatorna rendelkezésére, ezért sok animációs érdemről nem lehet beszámolni. Hétköznap 14 és 17 órától A Simpson családdal szórakoztatták a nézőket, 23 órától pedig érkezett a Family Guy. Akkor még talán nem sokan gondolták volna, hogy a sorozat magyar szinkronja legendássá válik, amit még a legkérlelhetetlenebb szinkronutálók is elismernek. Szinte kivétel nélkül elmondható, hogy az animációs sorozatok esetén a szinkron csodát képes tenni és gyakran sokkal élvezhetőbbé válik, mint eredeti nyelven (esetünkben angolul). Dóczi Orsolya szinkronrendező választásai kiállták az idő próbáját. Kerekes Józsefről ma már nem csak a Shrek-ből ismert Szamár, vagy Jim Carrey ugrik be a nézőknek, hanem bizony Peter Griffin is. A sorozatból az első hat évadot adták le, a 7. szezonig viszont egészen 2010. április 1-ig kellett várniuk a magyar nézőknek. Ezt követően bizonyos időközönként érkeztek a további új részek is (a nyolcadik évad 2011 tavaszán ért véget, a kilencedik pedig 2012 januárjában). A sorozat rajongóinak azonban ezután bő két évet kellett várniuk a 10. évadra, hiszen az csak 2014. április 1-jén érkezett meg a magyar képernyőkre. Ez elég hosszú kimaradás volt, emiatt sokan aggódtak a Family Guy sorsáért. A csatorna többször is azt kommunikálta, hogy rajtuk kívül álló okok miatt nem vetíthették korábban, de a lényeg, hogy végül mégis megérkezett. Szerencsére a 11. évadra már nem kellett sokat várni, hiszen szeptember 9-én az is elkezdődött, december 2-án pedig a 12. etap első része is adásba került. 2015 februárjáig tehát 12 évadhoz érhető el magyar szinkron, ezeket a csatorna rendszeresen ismétli is, hatalmas érdeklődéssel övezve.
A Family Guy alkotójának, Seth MacFarlane-nek van még két említésre méltó sorozata. Az egyik az Amerikai fater, mely sajnos nem a Comedy Central-on látható, így nem tudja elérni azt a hazai népszerűséget, amit megérdemelne. A másik viszont a 88 epizódot megélt A Cleveland-show, melyet 2010. július 6. óta vetít a csatorna. 2014 májusában az utolsó epizódját is leadták, így a négy évadból álló sorozat nálunk is véget ért. Ez persze az átlag tévénézőket nem feltétlenül érdekli, hiszen az ismétlésekre is kíváncsiak, nem elítélhető módon, hiszen ha valami jó és szórakoztató, akkor sokadszorra is biztos kikapcsolódást nyújthat.
Ami A Simpson családot illeti, az sokáig a VIASAT3-on és a VIASAT6-on volt látható, a premierekkel egyetemben. A Comedy Central ezért főleg régebbi részeket ismételgetett az évek során, de ma már azt sem teszik, hiszen nézettségileg nem hozott olyan erős számokat (ahogy fogalmaztak: kicsit elfáradt a sorozat). Mivel 2014 óta már a FOX csatorna Magyarországon is elérhető, ezért a premier epizódokat azóta ők vetítik. A FOX-on került adásba először a 25. évad, idén május végétől pedig a 26. szezont is elkezdték vetíteni, így tehát a magyar rajongóknak nem kell lemondaniuk a Springfield-ben történő eseményekről sem.
Az amerikai Comedy Central kétségkívül legsikeresebb sorozata persze a South Park, mely idehaza is szépen tükrözi a nemzetközi sikert. Idén júliusban a 23. évadáig berendelték a sorozatot, így 2019-ig egészen biztos képernyőn marad. Ez nyilván a hazai csatorna számára is jó hír, hiszen bár a minőségét sokan megkérdőjelezik, de az újabban 10 részből álló évadok, valamint a sokkal korábbi epizódok is meggyőzik a tévénézőket arról, hogy érdemes rááldozni a 20 percet. Az Egyesült Államokban tavaly decemberben ért véget a 18. évad, de 2015. április vége óta magyar szinkronnal is elérhető, így teljesen szinten vagyunk ezzel is. Fontos megjegyezni, hogy idehaza a Comedy Central már kizárólagos vetítési jogokkal rendelkezik a South Park esetén.
2011 elején mutatták be az USA-ban a Bob burgerfalodája című animációs sorozatot a FOX-on. Azóta már öt évadot élt meg, de szeptemberben indul a hatodik is. A 88 eddig adásba került epizód mindegyikét leadta a Comedy Central Magyarországon is. Ebből is látszik, hogy noha nagyon sokat ismétel a csatorna, ami miatt egyesek egyhangúnak és unalmasnak tartják, de valójában igazán nézőbarátnak nevezhető a hozzáállásuk a naprakészséget tekintve.
Ha már naprakészség: az Archer ugyan elsősorban tényleg a felnőtteknek készült, de a hat eddig elérhető évadából öt már Magyarországra is eljutott. 2010. január 14-én mutatták be az Egyesült Államokban, a magyar premierre viszont csak 2013. augusztus 6-án került sor. Tehát bő három és fél évet kellett várnunk, de a vetítési tempót tekintve bőven megérte, hiszen így sokkal gyorsabban lehet bemutatni az egyes, 13 részből álló évadokat. A szinkronja – akárcsak a többi sorozatuké – különösen igényes lett, saját bevallásuk szerint is nagy gondot fordítottak rá. Erre garanciát jelentett többek között az is, hogy napjaink egyik legprofibb rendezője, Aprics László kapta meg a rendezés lehetőségét.
A kimondottan sikeres és sok részből álló sorozatok mellett a Comedy Central-ra eljutottak olyan darabok is, melyek nézettségi vagy egyéb okok miatt nem írtak nagy történelmet Amerikában. Az egyik ilyen „bukás” a Pokoli szomszédok címre hallgató, eredetileg 2010 nyarán az amerikai TBS csatornán bemutatott széria volt, mely mindössze 10 részt élt meg. Nem sok emberben hagyott mély nyomot. Egy ennél sokkal szórakoztatóbb, ám tragikusan rövid sorozat, a Firka villa is megkapta a lehetőséget arra, hogy magyar rajongókat szerezzen magának. Ennek persze éppen ideje volt, hiszen egy 2004 és 2007 között vetített sorozatról beszélünk, mely csak 2010. október 5-én kapta meg a magyar premierjét. A 36 részes valóságshow-paródia mellé készült egy film is, mely sajnos nem kapott magyar bemutatót. Az egyik legszürreálisabb, legelborultabb sorozatról van szó, kár, hogy nem élvezhettük tovább.
Szintén 2010. október 5-én került képernyőre a magyar Comedy Centralon a Furcsa amcsik című animációs sorozat. Az amerikai Comedy Central ezzel a sorozattal sem volt túl kegyes, hiszen 31 epizód után nem kértek folytatást. Öröm az ürömben, hogy legalább nálunk is levetítették a teljes szériát.
A hazai Comedy Central egyik legsikeresebb sorozata sem kerülhette el a sorsát, hiszen a külföldön eredetileg 2012. szeptember 25-én bemutatott Brickleberry 2015. január 7-én kaszát kapott, vagyis az amerikai Comedy Central úgy döntött, hogy további részekre nem tart igényt. Így 36 rész után a Brickleberry Nemzeti Park lakói a park helyett az örök vadászmezőkre kényszerültek. A 13 epizódból álló harmadik évad még várat a magyar premierjére, de a vége után mindenképpen keserű szájízzel fognak felállni a nézők a képernyő elől.
A felsorolt sorozatokon kívül A Madagaszkár pingvinjei is sokáig élvezhették a Comedy Central vendégszeretetét, de a pingvinek nem értek el osztatlan sikert és pozitív visszhangokat a rajongók körében. Talán nem volt véletlen a reggel 06:00-s és 06:30-as vetítési időpont sem. Ez sokkal inkább a Nickelodeon közönségének való. Készült még egy saját gyártású, rövid epizódokból álló rajzfilmsorozat is, az És Ubul, amelyet néha még a mai napig is használnak a reklámszünetek kitöltésére.
Ahogy az látható, a Comedy Central az animációs sorozatait és az élőszereplős alkotásokat teljesen egyenrangúként kezeli, ami nem sok csatornára jellemző (pláne akkor, ha mondjuk animékre gondolunk), de ami fontosabb, hogy képes is belőlük sikert kovácsolni, ráadásul főműsoridőben. Az ismétléseknek, a gyors premiereknek, a színvonalas szinkronnak, a fiatalos, nyitott felfogásnak hála a csatorna a Viacom egyik zászlóshajója hazánkban. A portfóliót tovább erősítik a társcsatornák is (MTV, VIVA, Nickelodeon, Paramount Channel), de kétségtelen, hogy a Comedy Central önmagában is bőven megállja a helyét. Zárójelben érdemes megjegyezni, hogy Franciaországban a Viacom International Media Networks üzemeltet egy J-One nevű csatornát is, melynek a fő profilja az anime. Olyan sorozatokat vetít(ett), mint: Dragon Ball Z Kai, Fairy Tail, High School DxD BorN, Naruto Shippuden, One Piece stb. Őszintén kíváncsiak lennénk, hogy ha a Comedy Central az amerikai animációs sorozatokkal ekkora sikert ér el, vajon egy hazai társcsatornája a japán animációs sorozatokkal képes lenne-e megismételni ezt a bravúrt. Talán egyszer kiderül, de az már tagadhatatlan, hogy sok jó „rajzfilmet” kaptunk eddig is a Viacomnak hála. Őszre pedig újdonságokat is ígérnek.
Kapcsolódó cikk: Zöld utat kapott a csatorna legújabb rajzfilmsorozata, a Jeff and Some Aliens
Korábbi, hasonló tematikájú cikk: Összefoglaló a VIASAT-csoport animációs kínálatáról
Nektek melyik a kedvenc animációs sorozatotok tőlük?
A Nielsen Közönségmérés adatai alapján 2015-ben eddig a Comedy Central legnézettebb műsorai között a Family Guy, a Brickleberry, a South Park, az Archer és a Bob burgerfalodája található. Ezek átlagosan 55-100 ezer olyan nézőt ültetnek le a képernyő elé, akik a kereskedelmileg fontos 18–49 évesek közé tartoznak. Noha ez nem feltétlenül tűnik soknak, de ha hozzátesszük, hogy ezáltal a csatorna olyan műsorait is megelőzik házon belül, mint a Hogy ne éld az életed, Louie, Christine kalandjai, Jim szerint a világ, Modern család, vagy épp az Agymenők, akkor máris jobban hangzik ez az eredmény. Ha nagyon sarkosan akarunk fogalmazni, azt is mondhatnánk, hogy a Comedy Central lényegében az animációiból él.
A csatorna 2008. október 1-jén indult el Magyarországon. A humoros tematikájú adó talán kicsit későn kezdte meg a működését idehaza (a gazdasági válság is akkortájt tört ki), de gyorsan elért sikerei mellett a legfőbb erénye az volt, hogy egy addig jóformán ismeretlen, teljesen újnak számító irányvonalat honosított meg a hazai televíziózásban, melyre volt igény is, épp ezért fokozatosan egyre előrébb végzett a csatornák közötti versenyben. A hazai gyártású műsorai mellett számos import sorozat magyar premierjét is nekik köszönhettük (A nevem Earl, Így jártam anyátokkal, Az ítélet: család). Természetesen máshol már látható sorozatokkal is próbálkoztak. Ezek közé tartozott A Simpson család is, mely a tragikus véget ért TV3 után a VIASAT3-on volt látható, illetve a South Park is, mely az HBO-t és a Cool-t is megjárta. Kezdetben a VH1 Europe helyén volt látható, osztott műsoridővel (14:00 és 02:00 között), sőt több szolgáltató kínálatából kimaradtak, de 2009 tavaszától már 24 órássá vált a csatorna. Egyre több szolgáltatónál váltak elérhetővé (bár a DIGI-vel sokáig nem tudtak megállapodni, így a kikerülés után csak 2013 októberében kerültek vissza). Az animációk ma tapasztalt elsősége persze nem mindig volt teljesen igaz, hiszen például 2013-ban a TOP5 sorozatuk közé csak a Family Guy jutott be.
2008-ban mivel csak három hónap állt a csatorna rendelkezésére, ezért sok animációs érdemről nem lehet beszámolni. Hétköznap 14 és 17 órától A Simpson családdal szórakoztatták a nézőket, 23 órától pedig érkezett a Family Guy. Akkor még talán nem sokan gondolták volna, hogy a sorozat magyar szinkronja legendássá válik, amit még a legkérlelhetetlenebb szinkronutálók is elismernek. Szinte kivétel nélkül elmondható, hogy az animációs sorozatok esetén a szinkron csodát képes tenni és gyakran sokkal élvezhetőbbé válik, mint eredeti nyelven (esetünkben angolul). Dóczi Orsolya szinkronrendező választásai kiállták az idő próbáját. Kerekes Józsefről ma már nem csak a Shrek-ből ismert Szamár, vagy Jim Carrey ugrik be a nézőknek, hanem bizony Peter Griffin is. A sorozatból az első hat évadot adták le, a 7. szezonig viszont egészen 2010. április 1-ig kellett várniuk a magyar nézőknek. Ezt követően bizonyos időközönként érkeztek a további új részek is (a nyolcadik évad 2011 tavaszán ért véget, a kilencedik pedig 2012 januárjában). A sorozat rajongóinak azonban ezután bő két évet kellett várniuk a 10. évadra, hiszen az csak 2014. április 1-jén érkezett meg a magyar képernyőkre. Ez elég hosszú kimaradás volt, emiatt sokan aggódtak a Family Guy sorsáért. A csatorna többször is azt kommunikálta, hogy rajtuk kívül álló okok miatt nem vetíthették korábban, de a lényeg, hogy végül mégis megérkezett. Szerencsére a 11. évadra már nem kellett sokat várni, hiszen szeptember 9-én az is elkezdődött, december 2-án pedig a 12. etap első része is adásba került. 2015 februárjáig tehát 12 évadhoz érhető el magyar szinkron, ezeket a csatorna rendszeresen ismétli is, hatalmas érdeklődéssel övezve.
A Family Guy alkotójának, Seth MacFarlane-nek van még két említésre méltó sorozata. Az egyik az Amerikai fater, mely sajnos nem a Comedy Central-on látható, így nem tudja elérni azt a hazai népszerűséget, amit megérdemelne. A másik viszont a 88 epizódot megélt A Cleveland-show, melyet 2010. július 6. óta vetít a csatorna. 2014 májusában az utolsó epizódját is leadták, így a négy évadból álló sorozat nálunk is véget ért. Ez persze az átlag tévénézőket nem feltétlenül érdekli, hiszen az ismétlésekre is kíváncsiak, nem elítélhető módon, hiszen ha valami jó és szórakoztató, akkor sokadszorra is biztos kikapcsolódást nyújthat.
Ami A Simpson családot illeti, az sokáig a VIASAT3-on és a VIASAT6-on volt látható, a premierekkel egyetemben. A Comedy Central ezért főleg régebbi részeket ismételgetett az évek során, de ma már azt sem teszik, hiszen nézettségileg nem hozott olyan erős számokat (ahogy fogalmaztak: kicsit elfáradt a sorozat). Mivel 2014 óta már a FOX csatorna Magyarországon is elérhető, ezért a premier epizódokat azóta ők vetítik. A FOX-on került adásba először a 25. évad, idén május végétől pedig a 26. szezont is elkezdték vetíteni, így tehát a magyar rajongóknak nem kell lemondaniuk a Springfield-ben történő eseményekről sem.
Az amerikai Comedy Central kétségkívül legsikeresebb sorozata persze a South Park, mely idehaza is szépen tükrözi a nemzetközi sikert. Idén júliusban a 23. évadáig berendelték a sorozatot, így 2019-ig egészen biztos képernyőn marad. Ez nyilván a hazai csatorna számára is jó hír, hiszen bár a minőségét sokan megkérdőjelezik, de az újabban 10 részből álló évadok, valamint a sokkal korábbi epizódok is meggyőzik a tévénézőket arról, hogy érdemes rááldozni a 20 percet. Az Egyesült Államokban tavaly decemberben ért véget a 18. évad, de 2015. április vége óta magyar szinkronnal is elérhető, így teljesen szinten vagyunk ezzel is. Fontos megjegyezni, hogy idehaza a Comedy Central már kizárólagos vetítési jogokkal rendelkezik a South Park esetén.
2011 elején mutatták be az USA-ban a Bob burgerfalodája című animációs sorozatot a FOX-on. Azóta már öt évadot élt meg, de szeptemberben indul a hatodik is. A 88 eddig adásba került epizód mindegyikét leadta a Comedy Central Magyarországon is. Ebből is látszik, hogy noha nagyon sokat ismétel a csatorna, ami miatt egyesek egyhangúnak és unalmasnak tartják, de valójában igazán nézőbarátnak nevezhető a hozzáállásuk a naprakészséget tekintve.
Ha már naprakészség: az Archer ugyan elsősorban tényleg a felnőtteknek készült, de a hat eddig elérhető évadából öt már Magyarországra is eljutott. 2010. január 14-én mutatták be az Egyesült Államokban, a magyar premierre viszont csak 2013. augusztus 6-án került sor. Tehát bő három és fél évet kellett várnunk, de a vetítési tempót tekintve bőven megérte, hiszen így sokkal gyorsabban lehet bemutatni az egyes, 13 részből álló évadokat. A szinkronja – akárcsak a többi sorozatuké – különösen igényes lett, saját bevallásuk szerint is nagy gondot fordítottak rá. Erre garanciát jelentett többek között az is, hogy napjaink egyik legprofibb rendezője, Aprics László kapta meg a rendezés lehetőségét.
A kimondottan sikeres és sok részből álló sorozatok mellett a Comedy Central-ra eljutottak olyan darabok is, melyek nézettségi vagy egyéb okok miatt nem írtak nagy történelmet Amerikában. Az egyik ilyen „bukás” a Pokoli szomszédok címre hallgató, eredetileg 2010 nyarán az amerikai TBS csatornán bemutatott széria volt, mely mindössze 10 részt élt meg. Nem sok emberben hagyott mély nyomot. Egy ennél sokkal szórakoztatóbb, ám tragikusan rövid sorozat, a Firka villa is megkapta a lehetőséget arra, hogy magyar rajongókat szerezzen magának. Ennek persze éppen ideje volt, hiszen egy 2004 és 2007 között vetített sorozatról beszélünk, mely csak 2010. október 5-én kapta meg a magyar premierjét. A 36 részes valóságshow-paródia mellé készült egy film is, mely sajnos nem kapott magyar bemutatót. Az egyik legszürreálisabb, legelborultabb sorozatról van szó, kár, hogy nem élvezhettük tovább.
Szintén 2010. október 5-én került képernyőre a magyar Comedy Centralon a Furcsa amcsik című animációs sorozat. Az amerikai Comedy Central ezzel a sorozattal sem volt túl kegyes, hiszen 31 epizód után nem kértek folytatást. Öröm az ürömben, hogy legalább nálunk is levetítették a teljes szériát.
A hazai Comedy Central egyik legsikeresebb sorozata sem kerülhette el a sorsát, hiszen a külföldön eredetileg 2012. szeptember 25-én bemutatott Brickleberry 2015. január 7-én kaszát kapott, vagyis az amerikai Comedy Central úgy döntött, hogy további részekre nem tart igényt. Így 36 rész után a Brickleberry Nemzeti Park lakói a park helyett az örök vadászmezőkre kényszerültek. A 13 epizódból álló harmadik évad még várat a magyar premierjére, de a vége után mindenképpen keserű szájízzel fognak felállni a nézők a képernyő elől.
A felsorolt sorozatokon kívül A Madagaszkár pingvinjei is sokáig élvezhették a Comedy Central vendégszeretetét, de a pingvinek nem értek el osztatlan sikert és pozitív visszhangokat a rajongók körében. Talán nem volt véletlen a reggel 06:00-s és 06:30-as vetítési időpont sem. Ez sokkal inkább a Nickelodeon közönségének való. Készült még egy saját gyártású, rövid epizódokból álló rajzfilmsorozat is, az És Ubul, amelyet néha még a mai napig is használnak a reklámszünetek kitöltésére.
Ahogy az látható, a Comedy Central az animációs sorozatait és az élőszereplős alkotásokat teljesen egyenrangúként kezeli, ami nem sok csatornára jellemző (pláne akkor, ha mondjuk animékre gondolunk), de ami fontosabb, hogy képes is belőlük sikert kovácsolni, ráadásul főműsoridőben. Az ismétléseknek, a gyors premiereknek, a színvonalas szinkronnak, a fiatalos, nyitott felfogásnak hála a csatorna a Viacom egyik zászlóshajója hazánkban. A portfóliót tovább erősítik a társcsatornák is (MTV, VIVA, Nickelodeon, Paramount Channel), de kétségtelen, hogy a Comedy Central önmagában is bőven megállja a helyét. Zárójelben érdemes megjegyezni, hogy Franciaországban a Viacom International Media Networks üzemeltet egy J-One nevű csatornát is, melynek a fő profilja az anime. Olyan sorozatokat vetít(ett), mint: Dragon Ball Z Kai, Fairy Tail, High School DxD BorN, Naruto Shippuden, One Piece stb. Őszintén kíváncsiak lennénk, hogy ha a Comedy Central az amerikai animációs sorozatokkal ekkora sikert ér el, vajon egy hazai társcsatornája a japán animációs sorozatokkal képes lenne-e megismételni ezt a bravúrt. Talán egyszer kiderül, de az már tagadhatatlan, hogy sok jó „rajzfilmet” kaptunk eddig is a Viacomnak hála. Őszre pedig újdonságokat is ígérnek.
Kapcsolódó cikk: Zöld utat kapott a csatorna legújabb rajzfilmsorozata, a Jeff and Some Aliens
Korábbi, hasonló tematikájú cikk: Összefoglaló a VIASAT-csoport animációs kínálatáról
Nektek melyik a kedvenc animációs sorozatotok tőlük?