Összefoglaló a VIASAT-csoport animációs kínálatáról

Az elmúlt időszakban az animék kapcsán egyre gyakrabban merül fel itt az oldalon is a VIASAT6 neve, de az animációkkal való szándékuk sem csak az elmúlt néhány év eredménye. Épp ezért ebben a cikkben röviden, tömören átvesszük, hogy az elmúlt 14 évben milyen rajzfilmekkel, animációkkal és animékkel szórakoztatott minket a VIASAT3 és a VIASAT6.


A VIASAT3 egy kereskedelmi tévécsatorna, ami ma az RTL Klub, a TV2, az M1, a Film+ és a Cool után az egyik legnézettebb műsorszolgáltató Magyarországon a fiatalok (1849 évesek) körében, a teljes lakosságot vizsgálva viszont a Duna TV egy-egy műsora is megelőzi. Ez nyilván számukra nem túl előnyös, főleg, hogy eredetileg nem olyan szándékkal érkeztek hazánkba, hogy csak egy közepesen nézett kábelcsatorna legyenek, ami főként a Két pasi – meg egy kicsi, illetve a Jóbarátok ismétlésével kerül fel a toplistákra. Ez persze a jelenlegi helyzet. A rengeteg csatorna versenye miatt, ami felaprózta a piacot (ezt fragmentációnak nevezzük), ezen nem kell csodálkozni. A 2000-es évek elején azonban egészen más jellemezte a magyar tévés helyzetet, és joggal remélhették, hogy előbb-utóbb piacvezetők lesznek. Ehhez mindent meg is tettek: a saját gyártású műsorok mellett számos, akkoriban népszerű amerikai sorozatot, filmet és animációt vetítettek.

http://i.ytimg.com/i/nHBNL5X8eZ1b3xrh-tT6lQ/mq1.jpg?v=a486d4A VIASAT3 2000. október 14-én indult, de csak 2000. december 23-án kezdte meg a kísérleti adás után a rendes sugárzást. A legtöbb kábelszolgáltatóval megegyeztek már a kezdetekben, szóval országszerte egymillió háztartásban elérhetők voltak. A két országosan fogható csatorna nézőinél fiatalabb, magasabban iskolázott, aktív életet élő embereket szólítottak meg, általános szórakoztató csatornát kívántak létrehozni. A svéd Modern Times Group médiacsoport tagjai, Észak-Európában és a balti államokban voltak még jelen akkoriban. Ott TV3 néven futottak, de mivel nálunk volt már egy ilyen nevű csatorna (2000. február 21-én szűnt meg elég csúnya körülmények között), ezért más nevet kellett választaniuk. Talán titkolt szándékuk az volt, hogy a TV3 nem hivatalos jogutódjai legyenek, hiszen a TV3-nak az volt a legnagyobb veszte, hogy a médiahatóság (ORTT) igazságtalansága, valamint az RTL Klub és a TV2 összefogása miatt érdemi esélyük sem volt az országos frekvencia elnyerésére, ezáltal piacvezetők sem lehettek. Végül a két nagy közösen felvásárolta, a sorozataikat felosztották egymás között, a sokak által szeretett és rendkívül kiemelkedő csatornának tartott TV3-at pedig megszüntették. Ezzel egy nagy konkurenciát söpörtek le a pályáról, az emberekben viszont hiányérzet volt. A csatorna népszerűségét az adta, hogy a sok dél-amerikai telenovella, szappanopera, nem túlzottan színvonalas híradó és ma „szennyműsoroknak” nevezett alkotások helyett normális sorozatokat, filmeket, sportmérkőzéseket (pl. kosárlabda) adtak, a híradójuk pedig elég objektívnak számított. Ha nincs TV3, akkor nincs A Simpson család, nincs Egy rém rendes család, de a sok sci-fi sorozatot is ők hozták be a köztudatba. Így tehát a VIASAT3 jókor lépett be a képbe, hiszen nagy igény volt arra, hogy valami színvonalast is vetítsen már valaki. Ez egy másik cikk témája lenne, ami nem is erre a blogra való, de az biztos, hogy a fiatalokat sem hagyták cserben. A következő bekezdésekben tehát ezekről esik szó.

A kezdeti időkben – nagyjából 2001 nyarán járunk – már vetítették ők is A Simpson családot. Ez ma az egyik legnépszerűbb amerikai animációs sorozat, mely az ottani FOX csatornán látható. 1989 decemberében indult, ma már 25 évadon és 552 részen is túl vannak. Idén szeptemberben pedig bemutatásra kerül a 26. szezon is. A VIASAT3 számára ez sokáig biztosított fix programot, és bár azóta számos szinkronstúdióban megfordult, a fő karakterek magyar hangjai változatlanok maradtak. Miután elindult idehaza a Comedy Central (2008. október 1.), már ők is konkurenciát jelentettek a sorozat vetítését tekintve, ráadásul 2014. február 4-én belépett a hazai piacra a FOX csatorna is, mely premierként a 25. évadot vetítette le magyar szinkronnal.

A VIASAT3 kínálatában akkoriban megtalálható volt a Maja, a méhecske című anime is. Eredetileg 1975 és 1976 között vetítették Japánban. 52 epizódból áll, melyhez létezett már magyar szinkron, ám a csatorna új szinkronhangokkal és új fordítással tűzte képernyőre. De láthattuk a Nickelodeon-ról ismert Heuréka vára című bábokból álló sorozatot, valamint a Hé, Arnold!-ot is. Ez utóbbi eredetileg 1996 és 2004 között futott az amerikai Nickelodeon-on. Öt évadot és száz epizódot élt meg. Emellett a szintén sokak által kedvelt sorozatot, a Fecsegő tipegőket is láthattuk a csatorna kínálatában. Ez szintén nem volt egy rossz vétel, hiszen összesen 172 része készült, bár talán a csatornán nem láthattuk mindegyiket.

A 2001-es évben feltűnt a Digimon, illetve a Szilveszter és Csőrike kalandjai is. Utóbbi 52 részből áll, bár akkoriban még nem volt túl elterjedt az évad- és epizódszámozás, szóval aki csak tévében nézte, az nem igazán tudta, hogy milyen hosszú a sorozat valójában. A Digimont talán nem kell magyarázni. Bár anime, de azért korántsem ostromolta a színvonal csúcsát. Vagy talán csak a magyar szinkron minősége és a vágatlanság hiánya miatt gondolom ezt?

2001 márciusában és szeptemberében már bizonyíthatóan látható volt a Viki, a viking című osztrák-német-japán rajzfilmsorozat/anime. Eredetileg 1974 és 1975 között ment, összesen 78 része készült. Emellett Szindbád kalandjait is megismerhettük.

kép: Index

2002-ben a Maja, a méhecske, a Fecsegő tipegők, a Digimon és A Simpson család továbbra is látható volt. Ezek mellett pedig olyan újdonságokkal bővült a program, mint a KaBlam! (48 részes Nickelodeon-sorozat), a Hódító hódok, valamint a Johnny Bravo (67 részes Cartoon Network-sorozat). Kicsit később csatlakozott a Jaj, a szörnyek! (52 részes Nickelodeon-sorozat), A Thornberry család (91 részes Nickelodeon-sorozat), illetve a Ren & Stimpy Show. Ez utóbbi öt évadot élt meg, kritikuskedvenccé és kultuszsorozattá vált. Néhányan A Simpson családdal és a South Parkkal említik egy lapon, hiszen jelentős szerepet játszott a televíziós animációk világában azáltal, hogy a ma már jól ismert szatirikus stílust is alkalmazta. Vagyis újító szellemiségű sorozat volt a maga korában (1991-ben indult az USA-ban).

Szintén 2002-ből említhető a Futurama című animációs sorozat is. Ez már főleg az érettebbeket célozta meg. Eredetileg az amerikai FOX csatornán vetítették. 2008-ban feltámasztották, jobban mondva négy film megjelent DVD-n is, de kevésbé sikerültek jól, mint maga a sorozat. Viszont arra jó volt, hogy 16 félórás résszé átalakítsák és levetítsék a tévében is. 2010-ben aztán a Comedy Central vadonatúj részeket is vetített, egészen 2013 szeptemberéig. Ugyanaz az alkotója, aki A Simpson családot is létrehozta (Matt Groening). Philip J. Fry történetéről szól, aki egy véletlennek köszönhetően a 31. században kötött ki. A sorozat szintén kritikai elismerésben részesült, minden idők egyik legjobb tévés rajzfilmsorozataként tartják számon. A VIASAT3 tehát ezzel és A Simpson családdal megágyazott annak az irányvonalnak, amit ma teljesen természetesnek veszünk: vagyis, hogy a magyar csatornák egy része az amerikai országos csatornák és jelentősebb kábelcsatornák kínálatát megvásárolják és idehaza is bemutatják, ezáltal olyan célközönségnek is szórakozást nyújtanak, akik az M2, a Minimax és a Megamax kínálatából már kinőttek, de az animációkat, adott esetben animéket kedvelik.

Viszont addig még néhány évnek el kellett telnie. 2003 nyár végén – ősz elején az Alex Mack titkos élete című amerikai sorozatot láthattuk a VIASAT3-on. Noha ez élőszereplős sorozat volt, de eredetileg a Nickelodeon-on futott. 4 évadot és 78 részt készítettek belőle. Emellett a Batman animációs változatát is vetítették. Ez 1992 és 1995 között futott eredetileg, négy Emmy-díjat is nyert. Az év végén is látható volt még a Maja, a méhecske. 2004 elején a már ismert Johnny Bravo, Digimon és A Simpson család mellett a Tom és Jerry Comedy Show, illetve a Bolondos dallamok szórakoztatták a nézőket. Később a Digimonszelídítők és a Vadnyugati mesék is bemutatkozott. A Digimonszelídítők valójában vágatlan volt és nem is kapott túl rossz szinkront, viszont két félre bontották a sorozatot és így két szinkronstúdiónak adták oda. 2004 nyarán a Muppet bébiket is megismerhettük. 2005 márciusában a 2 buta kutya című animációs sorozat néhány része is látható volt hétvégenként.

Kicsit ugorjunk az időben, mert olyan nagyon sok érdemi újdonságról nem lehet beszámolni. Az eddig felsoroltak is inkább a nosztalgiát erősítik, de a mai fiatalok egy részének már nem mondanak semmit. 2007-be érkeztünk, amikor már a csatorna kezdett hasonlítani arra, amilyennek ma ismerjük. Élőszereplős sorozatkínálata magában foglalta A helyszínelőket, a Miami helyszínelőket, a Gyilkos sorokat, a Nyomtalanult, a Szex és New York-ot, a Szívek szállodáját, a Columbo-t, a Jóbarátokat, szórakoztató műsorai között ott volt a Pőreparádé, a Nevess csak! és a Nevess tovább!, a sportrajongók az UEFA Bajnokok Ligáját nézhették, de a rajzfilmek kedvelőit is szórakoztatták A rózsaszín párduccal, a Dexter laboratóriumával és a Superman-nel. Természetesen A Simpson család volt továbbra is a legkiemeltebb és legnézettebb animációs műsor. A 4–7 és a 8–12 éves korosztály is kedvelte. Ugyanakkor a 2007-es év végére az animációk már elveszítették a jelentőségüket, nem is igazán vetített már rajzfilmeket a csatorna (később is csak pl. a W.I.T.C.H., a tiniboszorkányok, a Vasember, az Action Man, a Pán Péter és a kalózok, a Louie élete, a Bigyó felügyelő, illetve A hihetetlen Hulk volt látható, ám a nem túl előnyös hétvége délelőtti időpontban).

A fent említett élőszereplős sorozatok képezték a nézettség és a versenyképesség alapját. A kínálat az évek során további népszerű sorozatokkal bővült. Ekkora már körvonalazódott a csatorna tulajdonosaiban a duális rendszer, melynek lényege, hogy egy új csatorna létrehozásával a nemek szerinti megoszlás szerint lehet kialakítani a műsorstruktúrát, ezáltal jobban pozicionálva az egyes tartalmakat. A VIASAT3-at inkább a női célközönségnek szánták, míg a 2008. január 28-án indult TV6 elsősorban a férfiaknak szólt. Azt várták, hogy erősödjön a VIASAT jelenléte a régióban, ennek megfelelően hosszú távra terveztek vele (igaz, hogy létezett már 2003 novemberétől a Viasat Explorer, 2004 májusától pedig a Viasat History is, ám azok tematikus csatornák és minket most nem is érdekelnek túlzottan).


Az új csatorna – nevéből is adódóan – az egykori TV3 valódi jogutódjának tekinthető. Szitkomok, animációk, sci-fik, filmek, sport – egyszóval minden, ami a régi, szeretett adót jellemezte (kivéve a híradót, de az nem is kell, van elég). Már rögtön a kezdetek kezdetén a brit médiahatóság (Ofcom) alá jegyezték be, mert a VIASAT3 és az ORTT nem igazán szívlelték egymást. Utóbbi híradó adására akarta kötelezni a csatornát, annak legyártása viszont jelentős összegbe került volna, emellett a magyar médiahatóság addigra bőven leszerepelt mindenki előtt (lásd elsötétítések, DBZ-botrány, bírósági eljárások, hamarosan az InuYasha elmeszelése, elavult médiatörvény). Ezért sok csatorna otthagyta őket a francba, és áttette magát a cseh vagy a román médiahatóság felügyelete alá. A VIASAT3 sem várt sokáig, 2009 tavaszától már ők is az Ofcom alá tartoznak. Ezért nincsenek a VIASAT csatornáin korhatárkarikák, és ezért is mehetett le végig a Dragon Ball Z. A TV6 – majd csak később lett VIASAT6 az egységesítés miatt – a 18–49 éves csoportra figyelt, azon belül is a fiataloké volt a kiemelt célcsoport. Jelenleg is az. Kezdetben arról volt szó, hogy a Family Guy is náluk fog menni, de ezt a hamarosan elinduló Comedy Central elhappolta előlük, akárcsak A nevem Earl című sorozatot. A csatornától sokat vártak, promózták is rendesen, a szolgáltatókkal is tárgyaltak. Persze nem gondolták, hogy 2014-re a VIASAT6 egy gyengébb kábelcsatorna lesz, ami a Csillagkapu – Eureka – X-akták trión kívül nem igazán tud kitörni semmivel sem. Ez viszont csak a nézettségelemzőket érdekli, mert az egyszeri tévéző nagyon is elégedett lehetett és lehet is a kínálat változatosságával. Nem hiába nevezik az ilyet általános szórakoztató csatornának. Folyamatosan érkeztek és érkeznek a premiersorozatok (pl. Tiszta szívvel foci, Éghasadás, Amerikai Horror Story, Dexter, Shameless – Szégyentelenek, Kívülállók, A kiválasztottak stb.), a más csatornákon már megkedvelt tartalmak (pl. A szökés, Xena, Grimm, A hegylakó, Hősök, Odaát, Deadwood) és persze a minket érdeklő rengeteg animáció. A csatorna rendkívül jól ötvözi az ismétlések és a premierek arányát, minőségi sorozatokat vetít nagyrészt, ahol a humor, a dráma és a küzdősportok szerelmesei is találnak maguknak nézhető dolgot, miközben nem a helyileg gyártott, Éjjel-Nappal Budapest és Édes élet féle szennyekkel árasztják el a képernyőt, amiről süt az igénytelenség és az olcsóság. Sajnos a „jobb” tartalmak kevesebbekhez jutnak el, de nehogy azt higgyük, hogy csak az igénytelenség miatt, hanem azért, mert nem ezek az országosan, ingyen, szabadon fogható csatornák. Nem mindenki engedheti meg magának a kábel-előfizetést, van, akinek csak a közszolgálat dögunalmas és egyoldalú műsorai jutnak, valamint a sok selejt. Egyszerűen 17 év alatt hozzászoktak a nézők az RTL Klubhoz és a TV2-höz, a többi pedig megfeszülhet, akkor sem igen nézik 1 millióan. Ez persze nem magyarázza azt, hogy mitől sikeresebb a Cool és a Film+ is a VIASAT-nál. Nyilván előny, hogy az RTL-csoporthoz tartoznak, plusz az epizodikus nyomozósok tényleg népszerűek (még a VIASAT3-on is, lásd: Castle). Az biztos, hogy amennyire minőségi a két VIASAT-adó, annyira kevésbé sikeresek. Ez pedig nagyon szomorú dolog, mert ennél többet érdemelnének.

Térjünk vissza az eredeti témára! Szóval animációk. 2008-tól mind a mai napig egyre több, hol új, hol régi rajzfilmmel, animével örvendeztet meg minket a kisebbik testvér. Nézzük meg, hogy melyek ezek!


Rögtön az indulás után A Simpson család állandó programmá vált. A Futurama szintén megtalálta itt a helyét. Az első év még csak takaréklángon égett ebből a szempontból, ám 2009 már nagy áttörést jelentett. A valóban premiernek számító sorozatok szinkronját az SDI Media Hungary készítette. 2009. március 2-án bemutatták az Amerikai fater és a Texas királyai című sorozatokat. Mindkettő nagyon népszerű volt az Egyesült Államokban. Előbbi Seth MacFarlane nevéhez köthető, akinek a Family Guy-t, A Cleveland Show-t, a Tedet köszönhetjük, 2015 tavaszán pedig a FOX-on bemutatják újabb animációs sorozatát, a Bordertown-t. A Texas királyai viszont egy ízig-vérig a hagyományos, konzervatív, déli értékrendeket tükröző sorozat.

Alkotója Mike Judge, aki már a Beavis és Butt-head elkészítésével is megmutatta, mire képes. Az Amerikai faterból eddig 172 rész készült, míg a Texas királyai összesen 259 epizódból áll. Mindkettő szinkronja remek, Pusztaszeri Kornél Roger-je kenterbe veri az angol hangot, utóbbi magyar változata pedig egyenesen világszínvonalú munka (aki ismeri eredetiben, az érti, hogy miért mondom ezt – Nikodém Gerda rendezése előtt le a kalappal). Ezek hosszúságukat tekintve tökéletesen beleillenek a VIASAT stratégiájába, mely két pillérből áll: egyrészt nem csak egyszeri sugárzásra veszik meg a tartalmakat, hanem bőven ismétlik is a későbbiek folyamán, másrészt pedig ha lehet, olyan sorozatokba fektetnek, melyek hetekre, hónapokra fix programot biztosítanak. A Dragon Ball Z a maga 291 részével szintén ezt a tendenciát tükrözte. Annak megmentése és a legvégéig történő leadása olyan nagy érdemet szerzett a csatornának, amit senki nem vehet el tőlük. Nálunk azon kevés animék közé került, ami kultuszsorozattá vált, hála a hazai történetének.

Ha már anime, mindenképpen említést érdemel a Yu-Gi-Oh! GX, amiből eddig két évadot (104 részt) láthattunk magyarul. A szinkronra és a vendéghangok változatosságára semmi panasz nem lehet, Faragó József kiváló munkát végzett. A csatorna ígérete szerint a későbbiekben folytatják. Nagy előnye volt, hogy nem csak tévében, hanem online, a Viasat Play nevű oldalon is lehetett nézni ingyen és legálisan.

Sokan megkedvelték a 2013. szeptember 27-én bemutatott Dan a világ ellen című animációt is. Személy szerint nekem nem jött be, sőt eléggé idegesített is, de mások szerették. A két magyar hang Háda János és Szabó Máté volt, ami szép kikacsintás a világ legjobb sorozatának, a Totál szívásnak (Breaking Bad) a magyar változatára, ahol szintén ez a két színész adja a főszereplők hangját. Az 53 részes sorozat idén március végéig volt látható a csatornán.

Előfordul, hogy az amerikai forgalmazók rásóznak a vevőkre egy-egy gyors bukást is. A VIASAT6 feltehetőleg így járt az Allen Gregory című sorozattal, ami mindössze hét részt élt meg, azt is lesújtó kritikák és botrányosan alacsony nézettség övezte.

A csatorna az évek során még olyan sorozatokkal örvendeztette meg a nézőket, mint a Mortal Kombat: A birodalom védelmezőiAz igazi szellemirtókPókember legújabb kalandjaiBatman of the FutureX-Men: EvolúcióSupermanBatmanA maszk. 2014 júliusában az 1998-as, negyven részből álló Godzilla című sorozat került ismételten képernyőre, Augusztus 7-től pedig csatornapremierként megismerkedünk A szellemirtók (leg)újabb kalandjaival (1997-es, szintén negyven részből áll), valamint ismét láthatjuk a Sötét zsarukat (1997-es sorozat, ami 53 epizódot foglal magában). Érdekesség, hogy ezzel párhuzamosan fut az RTL Klubon egy szintén Sötét zsaruk című 2009-es sorozat, ami csupán húsz részből áll.

Mit hozhat a jövő?

Erre a kérdésre nehéz válaszolni, hiszen nem kötik az orrunkra előre a terveiket. Ezért most néhány olyan címet említek, amiket akár Magyarországra is behozhatnának vagy ők is bemutathatnának. Jók az ismétlések is, de újdonságokra is szükség lenne.

Az Adult Swim kínálata

Robot Chicken: Annie- és Emmy-díjas sorozatról van szó, ami 2005 februárja óta látható az amerikai Adult Swim csatornán. A paródiák és a fekete humor kedvelőinek ajánlott, a popkultúra, a filmek és a televíziózás világát figurázza ki.

Aqua Teen Hunger Force: 2001 óta létező felnőtteknek szóló animáció, fekete és szürreális humorral fűszerezve. Három gyorsétteremben megtalálható dolog (shake, sültkrumpli, húsgolyó) kalandjairól szól, akik lakótársak. Az Adult Swim csatorna leghosszabb ideje képernyőn lévő sorozata.

The Venture Bros.: Akció, kaland, egy kis sci-fi és dramedy egyben? Akkor ez a megfelelő sorozat. 2004 óta látható animáció, ami a Venture család történetét meséli el. Eddig 63 része készült (plusz három különkiadás), tehát nem egy túlzottan hosszú sorozat. Szintén az Adult Swim csatornán látható.

Squidbillies: 2005-ös sorozat, 85 epizódból áll. A jól ismert szatíra és szürreális megoldások kedvelőinek tetszhet. Az Adult Swim terméke ez is.

A kertvárosi gettó: Ezt a sorozatot már a magyar nézők is ismerhetik, hiszen három évadot (45 epizódot) levetített az azóta megszűnt Animax. A Freeman családról szól, akik feketék és rendkívül szabadszájúak. Érzékeny lelkű nézőknek nem ajánlott. A magyar szinkronja egyszerűen zseniális, a párbeszédek stílusa eléggé obszcén és vulgáris, de talán ettől is vicces. A South Parkot messze felülmúlja. Idén áprilisban volt a negyedik évad premierje az USA-ban. Az az utolsó szezon, ami tíz epizódból áll. Jó lenne, ha hozzánk is eljutna, mert az AXN-ben (az Animax volt társcsatornája) nem igazán lehet bízni, hogy bemutatják.

Black Dynamite: Fekete dinamit. Eddig csupán tíz rész készült belőle, szóval maximum helykitöltőnek lenne érdemes, viszont mivel ez is az Adult Swim sorozata, így az akcióból és humorból sem lehet hiány.

Rick & Morty: Justin Roiland és Dan Harmon sorozata. Utóbbi nevéhez fűződik a sokak által kultuszsorozatként éltetett Balfékek (Community) című szitkom is. 2013 decemberében mutatták be, eddig 11 részből áll, de sokak szerint már ennyi is elég volt ahhoz, hogy egy hibátlan, tökéletesen elborult sorozatot kapjunk. Elég csak a szociopata és alkoholista főhősre gondolni. Természetesen egy második évadra is vissza fog térni.

The Goode Family: Ha már Mike Judge nevét említettem a Texas királyai kapcsán, akkor szólni kell arról is, hogy 2009-ben az amerikai ABC csatornán futott egy másik sorozata is, ami csupán 13 epizódot élt meg az alacsony nézettsége miatt. Ez lett Judge legkevésbé sikeres animációs sorozata, ráadásul elég vegyes kritikákat is kapott. Helykitöltőnek tökéletes.

Unsupervised: 2012-es, 13 részből álló animációs szitkom, ami az amerikai FX csatornán ment (akárcsak az Archer). A kezdeti epizódok nem kaptak túl pozitív kritikákat, később ez változott. Helykitöltőnek ez is tökéletes választás lenne a csatorna számára.

Naruto Shippuden: A 220 epizódból álló Naruto folytatása, melynek ez idáig 370 része került adásba, de ez a szám folyamatosan emelkedik. Hosszútávon biztosítana fix programot, ám kérdés, hogy az új nézőknek mennyire lenne jó bekapcsolódási pont. A Naruto rajongói viszont bizonyára örömmel fogadnák.

One Piece: Japán és Németország egyik legsikeresebb, legfelkapottabb animéje. 1999 óta vetítik, 654 része van a mai napig, de ki tudja, hogy mikor fog véget érni. Igazi rétestészta anime, hosszú-hosszú évekre állandó néznivaló lehetne, feltéve, ha idehaza is sikeres lenne. De miért is ne lenne az?

Bármilyen egyéb anime (annyi van, hogy fel sem lehet sorolni), de nagy igény van az InuYasha minden egyes epizódjára magyar szinkronnal.

Akármit is hoz a jövő, az animációk kedvelői hálásak lehetnek a csatornának, és köszönet az eddigiekért is!